Jak ułatwić sobie życie?

Miło mieć praktyczną listę zachowań, które mogą pomóc w życiu. Nikt przepisu na szczęście jeszcze nie stworzył, ale myślę, że organizacja zajmowałaby w nim ważne miejsce. W każdym razie spisałam i dzielę się: prostymi i skutecznymi sposobami na codzienność. Może się przyda, a może zainspiruje do wyselekcjonowania własnych (którymi się ze mną podzielicie?).
 1. Zawsze mieć pod ręką nożyczki. (Szczególnie w kuchni. Po co tracić czas na bezsensowną szarpaninę z opakowaniem?)
 2. Skarpetki do kosza na pranie wrzucać zawsze sparowane. Dzięki temu masz pewność, że trafią do pralki razem.
 3. Mrozić posiłki/ mięso zawsze poporcjowane. Najlepiej jest też je w jakiś sposób oznaczyć. 
 4. Wieczorem zmywać i ogarnąć stół, by rano nie mieć problemu ze zrobieniem śniadania.
 5. Zaplanować śniadanie wieczorem.
 6. Wykańczać kosmetyki do ostatniego tchu (rozcinamy i bierzemy co nasze).
 7. Zrobić listę zakupów w telefonie bądź sfotografować papierową wersję. Na pewno jej nie zapomnisz, a dodatkowo możesz ją podesłać drugiej połowie.
 8. Przepis z internetu drukujemy lub zapisujemy na dysku w formie obrazu. Dzięki temu nie zagubi się w gąszczu internetów i z łatwością go odnajdziemy.
 9. Zawsze sprzątać od razu po imprezie. Na drugi dzień zostawić tylko kaca i odkurzanie.
 10. Stworzyć teczkę pt. "dokumentacja medyczna". Wszystkie prześwietlenia, wyniki badań, recepty, etykiety leków, terminy badań- w jednym miejscu.
 11. Porządki w szafie dwa razy w roku. Spakować zimowe rzeczy, a w szafie zostawić te, na aktualną porę roku. Przy okazji zadać sobie pytanie: ile razy w ciągu minionego roku założyłam dany ciuch?
 12. Zanim wyrzucisz- sprzedaj. Wszystkiemu daj drugie życie, a przy okazji zarobisz.
 13. Przed podróżą zaplanuj przebieg wycieczki. Atrakcje turystyczne, restauracje, hotele- z uwzględnieniem dostępnych w internecie opinii. 
 14. Zakupy w internecie po przejrzeniu porównywarek produktów i cen. Często możemy znaleźć dodatkowe zniżki za sam zakup online.
 15. Po powrocie z wakacji od razu przesortuj zdjęcia. Dłużej nacieszysz się wyjazdem, a dodatkowo będziesz mieć to z głowy, zamiast odkładać w nieskończoność.
 16. Sprzątanie po imprezie ułatwia taca i duży dzbanek. Do dzbanka zlewamy wszystkie resztki napojów, a dzięki tacy zrobimy jeden kurs.
 17. W samochodzie warto mieć koc, dużą torbę na nieplanowane zakupy, chusteczki nawilżone, okulary przeciwsłoneczne, parasol, butelkę wody i jakieś cukierki w razie nagłego spadku energii.
 18. Na bieżąco czyścić skrzynkę e-mailową. Usuń zbędne newslettery, utwórz etykiety lub oznacz ważne wiadomości. Stosowanie metody INBOX ZERO (pusta skrzynka odbiorcza) oszczędza chaosu i ułatwia pracę.
 19. Ustal plan dnia i odjazdy autobusów przy ważnym wyjściu dzień wcześniej. Godziny obowiązków domowych, przygotowania się oraz wyjścia z domu muszą być ustalone co do minuty, aby się nie spóźnić.
 20. Zasada 5 minut. Jeśli zrobienie czegoś zajmie mniej niż 5 minut, zrób to od razu.
 21. Przygotuj strój na kolejny dzień wieczorem. Zyskasz więcej czasu rano.
 22. Wstawaj zawsze po pierwszym dźwięku budzika. Drzemki w tym przypadku nic nie dają, a z każdą kolejną wstać trudniej.
 23. Pomysły/ plany od razu zapisuj (najlepiej mieć do tego notatnik, który będzie zawsze przy tobie). Pamiętaj, że nasze myśli są niesamowicie ulotne.

Popularne posty