Pokochać swoje ciało

Niemal każdy kto ma kilka nadprogramowych kilogramów przyznaje, że nie jest to problem sam w sobie. Najtrudniejsze do pokonania są emocje, zachowania takie jak wstręt do własnego ciała, niska samoocena, brak wiary we własną atrakcyjność, nieśmiałość, poczucie braku akceptacji ze strony otoczenia. Ale ile tak można? Ktoś kiedyś powiedział, że trzeba kochać swoje ciało, bo dostaliśmy tylko jedno jedyne na całe życie. Nie mogłabym ująć tego lepiej.
        
Co najlepsze, nie trzeba przeprowadzać kolejnej drakońskiej diety, bo wszystko zaczyna się w naszym umyśle. A to jak my siebie postrzegamy, w dużej mierze wpływa na to jak widzą nas inni!
Wcale nie trzeba być szczupłą i wysoką, by wyglądać dobrze. Jeśli nie wierzycie mi, spójrzcie chociażby na wysyp modelek Plus Size. Czy ktoś zaprzeczy urodzie np. Tary Lynn? Wątpię.
Wspomnieć należy, że istnieje kilka trików na to, by wyglądać ponętnie i bosko w rozmiarze XL. Oto one:
  

Bielizna Często dobierana jest nieproporcjonalnie do rozmiaru czy figury. Za mała lub zbyt luźna po prostu źle wygląda. Materiał także odgrywa tu znaczącą rolę. Warto również zainwestować w bieliznę korygująco-wyszczuplającą. Bez skalpela trzyma wszystko to co powinna i tam gdzie powinna.
Duży biust Było już o bieliźnie, ale muszę wspomnieć ponownie o odpowiednio dopasowanym biustonoszu. Brafitting to nie wymysł, a często błogosławieństwo. Czy wiecie, że ponad 80% kobiet chodzi w źle dopasowanym biustonoszu? A potem ból pleców, skrzywienie kręgosłupa, zdeformowanie i ogólny dyskomfort.

Jest też kilka trików, które optycznie pomniejszą piersi, takie jak pionowe cięcie kroju, dekolt w szpic lub owal, odpowiednio wyszczuplający wzór (np. pionowe paski).
Brzuch, uda, talia Wystarczy odpowiedni krój i wyszczuplający wzór. Sprawdzą się spódnice z wysokim stanem najlepiej do kolan lub lekko za kolano. Sukienki odcinające się tuż pod biustem (optycznie wydłużą dolną partię ciała). Wyraźne zaznaczenie wcięcia w talii szerokim paskiem też potrafi zdziałać cuda. Spodnie z kantem, najlepiej bez kieszeni, wydłużą i wyszczuplą nogi (pisałam o tym TU). Obuwie na wysokim obcasie, najlepiej pod kolor rajstop/ spodni/ nóg- jeden kolor wizualnie wydłuży nogi. Sprzyjają również wszelkie subtelne dodatki i zdobienia, które dodadzą sylwetce kobiecości i lekkości.

Dodatki Duża wyrazista biżuteria: korale, długie wisiory, zawieszki- wszystko co odciągnie uwagę od niedoskonałości a pozwoli podkreślić szyję i dekolt. Luźno zwisające szale i apaszki z delikatnych, lekkich tkanin zdziałają cuda.

Popularne posty