Malowanie paznokci i najczęstsze błędy


Taka standardowa, niby prosta, czynność, którą my kobiety wykonujemy prawie od zawsze. Zaczęło się w dzieciństwie, naśladując mamę/ ciocię/ babcię i trwa nadal, choć nie zawsze efekty są takie jakich się spodziewamy. Moją zmorą jest odpryskujący lakier już na drugi dzień, długi czas oczekiwania na zaschnięcie lakieru i (Boże broń) przypadkowe rozmazanie jeszcze nie zaschniętego lakieru. Jak tego uniknąć? Mówią, że praktyka czyni mistrza. Prawda jest taka, że trzeba zastosować kilka prostych sztuczek i mieć duuużo cierpliwości.
A niby to takie proste.

Co i jak, po kolei?
  1. Przed przystąpieniem do malowania, usuń wszystkie skórki, obetnij lub spiłuj paznokcie. Nadaj im ładny kształt. Umyj dłonie, aby paznokcie nie były natłuszczone. Natłuść jednak skórę wokół paznokci, żeby w razie czego lakier do niej nie przywarł.
  2. Każda profesjonalna manikiurzystka powie Ci, że najpierw musisz nałożyć na paznokcie bazę. Wzmocni ona Twoje paznokcie i uchroni je przed ewentualnym zabarwieniem przez lakier. Również dzięki temu zabiegowi lakier dokładniej „przywrze” do paznokcia. Baza powinna być w jasnym kolorze. Nałóż na paznokcie cienką warstwę.
  3. Jak już baza wyschnie, Twoje paznokcie są gotowe na przyjęcie lakieru. Umieść pędzelek w centralnej części paznokcia u jego nasady i przeciągając go wzdłuż paznokcia dociśnij tak, aby włosie rozeszło się na boki. Powtórz ten zabieg po każdej stronie paznokcia.
  4. Kiedy lakier dobrze wyschnie, nałóż drugą warstwę. Pamiętaj, żeby pierwsza warstwa była całkowicie sucha. Jeśli będziesz nakładać drugą warstwę zbyt wcześnie, mogą pojawić się pęcherzyki powietrza, lub po prostu rozmażesz lakier. Na sam koniec należy nałożyć utwardzacz. Ochroni on lakier przed odpryskiwaniem i sprawi, że będziesz mogła cieszyć się trwałością koloru bardzo długo.

Najczęstsze błędy przy malowaniu paznokci to:
  1. Zbyt duża ilość lakieru. Przez to na płytce paznokcia tworzą się brzydkie pęcherzyki powietrza. Lepiej nałożyć cienką warstwę lakieru i dobrze ją rozprowadzić.
  2. Nakładanie drugiej warstwy lakieru, gdy pierwsza jeszcze nie wyschła.
  3. Przebarwienia płytki paznokcia od ciemnych lakierów. Dzieje się tak, gdy nie nałożymy bazy pod lakier właściwy. Zwykły bezbarwny lakier bądź odżywka utwardzi paznokieć i ochroni go przed przebarwieniami.
  4. Uszkodzenia na świeżo pomalowanych paznokciach. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Niektóre lakiery naprawdę długo schną, więc przestań malować paznokcie 10 minut przed wyjściem (a zdarza się nawet i w aucie, prawda?). 

Popularne posty